آتلیه عکس عروسی

آتلیه عکاسی عروس و داماد

آتلیه عکاسی عروس و داماد

عکاسی از مراسم عروسی عکاسی از فعالیت‌های مربوط به عروسی است که برای ثبت خاطرات و تصاویری از روزی با شکوه می‌باشد.

یک عکاس مراسم عروسی برای بسیاری, شادترین و باشکوه‌ترین روز زندگی آنهاست.

گرفتن لحظه‌های غیرقابل تعویض و تبدیل آن‌ها به تصاویر هم یک مهارت آموخته و هم یک شکل هنری است.

مسئولیت ذاتی در ایجاد عکس‌هایی برای یادبود یک تجربه در طول عمر بسیار عظیم است.

این تصاویر برای شما عمری خاطره از بهترین روز مراسم شما ‌‌می‌باشد.

۵ نکته مهم برای انتخاب آتلیه عروس

امروزه برای پیدا کردن آتلیه عروس نیازی به رفتن و به دنبال آتلیه طی کردن مسیر طولانی نیست.

در هر خیابانی اصولا یک یا چند آتلیه که در آن فیلمبرداری و عکاسی بتوان گرفت پیدا می شود.

اما سوال اینجاست که آیا همه این آتلیه‌ها برای یک عروس خانم محجبه مناسب است؟

یا آتلیه‌ای که انتخاب می شود باید ویژگی های خاصی داشته باشد؟

آیا تنها می توان به چند پرسنل خانم اکتفا کرد و یا باید مطمئن شد که در مسیر تدوین فیلم‌ها و تولید عکس‌ها هیچ مرد نامحرمی دخالت ندارد؟

۱- سیستم نگهداری آرشیو در کلیه آتلیه عکاسی‌ها مجاز است.

صنف عکاسی این حق را به عکاس می دهد که عکس را برای خودش نگه دارد و در واقع معتقد است که عکس برای عکاس است و نه برای مشتری، در حالی که این مسئله برای خانواده های مذهبی نگران کننده است؛ چرا که ممکن است عکس آنها به عنوان نمونه کار به مشتریان دیگر نشان داده شود و یا هر اتفاق دیگری برای عکس بیفتد.

در کنار این موضوع اگر عکاس بخواهد تمام آرشیو را به مشتری بدهد؛ خودش هم متضرر می شود.

برای حل این مشکل و تلاش در جهت آسوده خاطر کردن مشتریان مذهبی می توان از متخصصین کامپیوتر کمک گرفت و نرم افزاری تهیه کرد که وقتی که کار مشتری تمام می شود؛ تمام اطلاعات و عکس های او به صورت رمز گذاری شده روی DVD ریخته شود و به مشتری ارائه شود و رمز هم نزد عکاس بماند. به این ترتیب نه برای مشتری آن عکس قابل استفاده می شود و نه آرشیوی در مجموعه عکاس نگهداری می شود. و هر زمانی که نیاز به چاپ مجدد عکس ها باشد مشتری با مراجعه به عکاسی خودش، عکس مورد نظر خودش را چاپ میکند و اینگونه امنیت نیز برقرار خواهد بود.
در این میان مشتریانی هستند که حساسیت بیشتری نسبت به محفوظ ماندن عکس ها دارند. یعنی تمایل ندارند که عکس ها در حافظه دوربین عکاس ذخیره و در عکاسی پیاده شود؛ آن ها دوست دارند که خودشان حافظه ایی از فایل عکسها را برای دوربین تهیه کنند و در نهایت کل عکس ها را خریداری کنند که با توافق بین طرفین صورت میگیرد.
درباره این مسئله هم برای اینکه دو طرف متضرر نشوند، می توان کار را در قالب متفاوتی ارائه داد. در بین عکاس ها هر فریم عکس ۵۰ تا ۶۰ هزار تومان ارزش دارد. یعنی مشتری که ۲۰ تا عکس بیندازد و اصل عکس را بخواهد چیزی حدود یک میلیون باید پرداخت کند. برای راحتی مشتریان بهتر است قیمت مناسب تری را برای این کار لحاظ کنیم و به صورت ساعتی با مشتری کار کنیم. به عنوان مثال مشتری حافظه خود را داخل دوربین قرار دهد و هزینه را ساعتی پرداخت کند. حالا ممکن است در این یک ساعت، ۱۰۰ تا عکس و یا ۵۰ تا عکس بیندازد. دوربین و عکاس به صورت ساعتی در اختیار او قرار گیرد و بتواند عکسهای بیشتری داشته باشد که هر زمان بخواهد بقیه عکسها را تهیه کند.

آرشیو عکسهای آتلیه عکاسی

۲- موضوع بعدی که برای خانواده های مذهبی و افراد محجبه از اهمیت خاصی برخوردار است؛ مسأله باغ و عکاسی در فضای آزاد است. چون متأسفانه در تهران اکثر باغ هایی که برای این کار در نظر گرفته شده اند به صورت مختلط مورد استفاده قرار می گیرد. هم چنین باغ هایی هم که به اسم خصوصی پیشنهاد می شود اغلب در سطح شهر قرار دارند و ساختمان های بلند اطراف به آن مشرف هستند.
اما عکاس می تواند با توجه به نیاز مشتریان مذهبی باغ هایی را در نظر بگیرد که موارد ذکر شده در بالا در آن رعایت شده باشد به طوری که هم مختلط و مشرف نباشد و هم نیاز مشتری و عکاس را پاسخگو باشد.
۳- مورد دیگری که یکی از دغدغه های افراد مذهبی است؛ تیپ و ظاهر افرادی است که به عنوان عکاس و فیلمبردار همراه عروس و داماد می روند. معمولا عکاس ها با تیپ هنریشان در بحث حجاب ضعیف هستند. اما می توان این دغدغه را با تربیت عکاسان محجبه مرتفع کرد.
۴- در بیشتر مجموعه های عکاسی و آتلیه ها کارهای نرم افزاری و سخت افزاری توسط آقایانی انجام می شود که از بیرون وارد این مجموعه ها می شوند و این کارها را انجام می دهند. اما می توان خیلی ساده فردی را برای مجموعه انتخاب کرد که اگر سیستمی دچار مشکل شد اقدام به رفع نقص آن سیستم کند. این کار باعث می شود تا اطلاعات افراد و عکس های آن ها از مجموعه خارج نشود.

۵- نکته دیگر این است که افراد محجبه و مذهبی شدیدا خواستار این هستند که تمامی کارهای تدوین، طراحی و چاپ توسط خانم ها انجام شود. استفاده از طراح و تدوین گر خانم می تواند راه حل این دغدغه باشد.
با رعایت موارد بالا، می توان فضایی مناسب را برای عکاسی از افراد مذهبی و عروس های محجبه فراهم کرد تا لحظات تکرار ناپذیر آن ها را در شب عروسی به زیبایی و با خیال آسوده ثبت کرد.

برای دیدن نمونه کار در آتلیه عروس استودیو عکس مد با مدیریت تماس بگیرید و زمانی را رزرو کنید

مدیریت : خانم محمدی

شماره تماس : 09122933416